ckz

Kurs Kelnerski zakończony!

logo projektu

 

         Dnia 05.12.2017 r. w Naszej szkole Starosta Brzeski p. Andrzej Potępa z p. Dyrektorem Jerzym Soska uroczyście wręczył certyfikaty i zaświadczenia ukończenia i uczestnictwa w kursie kelnerskim.
Kurs został zrealizowany w ramach projektu: „Rozwój i poniesienie jakości kształcenia zawodowego w Powiecie Brzeskim poprzez wsparcie szkół – utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych”. Gdy ruszyła rekrutacja, kolejka była nieustająca, ale wyłoniliśmy 10-tke najlepszych.Kurs prowadzony był przez nauczycieli ZSP Nr 2 w Brzesku p. Sylwię  Mleczko- Fikas i p. Jolantę Jaworską. Szkolenie trwało 70 h ,a w  programie warsztatów znalazły się zagadnienia z zakresu: organizacji pracy w restauracji, zasad obsługi Gościa, przygotowywanie zastawy stołej oraz zasad savoir vivre. Do składu wykwalifikowanych kelnerów dołączyły: Paulina Dudek, Karolina Rudnik, Izabela Małek z klasy 3TGs, Kamila Płachta, Natalia Grynastyl, Dorota Gądek, , Weronika Kaczmarczyk, Natalia Tota z klasy 2 TH oraz Aleksandra Purchla i Justyna Serafin z klasy 2 TGs

           Po wręczeniu certyfikatów grupa kelnerek zorganizowała mały popis nabych umiejętności. Uczennice wykazały się niesamowitym zaangażowaniem.Oby więcej takich uczestników. Kolejna edycja kursu ruszy już niebawem.